Zadzwoń do nas

ZASADY SEGREGOWANIA

  1. Surowce wtórne posegregowane niezgodnie z poniższymi zasadami odbierane będą jako odpady zmieszane.
  2. Po stwierdzeniu w/w faktu, ze strony odbiorcy nastąpi przesłanie informacji do UG co wiąże się z podwyższeniem przez UG opłaty za odbiór odpadów.

SZKŁO – zielony worek.

Należy do nich wrzucać:

butelki i słoiki po napojach i żywnośc opróżnione,szklane opakowania po kosmetykach (o ile nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców).

Nie należy wrzucać:

ceramiki, doniczek, porcelany, fajansu, kryształów, szkła żaroodpornego, zniczy z zawartością wosku, żarówek i świetlówek, reflektorów, opakowań po lekach, rozpuszczalnikach, luster, szyb okiennych i zbrojonych, monitorów i lamp telewizyjnych, termometrów i strzykawek.

 

PAPIER – niebieski worek.

Należy do nich wrzucać:

opakowania z papieru, karton, tekturę, katalogi, ulotki, prospekty,gazety i czasopisma,papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki,zeszyty i książki, papier pakowy, torby .

Nie należy wrzucać:

ręczników papierowych i zużytych chusteczek higienicznych,lakierowanego i powleczoneg papieru zatłuszczonego lub mocno zabrudzonego, kartonów po mleku i napojach, papierowych worków po cemencie i innych materiałach budowlanych, tapet,pieluch jednorazowych i podpasek, zatłuszczonych jednorazowych opakowań z papieru i naczyń jednorazowych,ubrań.

 

METALE I TWORZYWA SZTUCZNE – żółty worek.

Należy do nich wrzucać:

odkręcone i zgniecione plastikowe butelki po napojach, nakrętki, plastikowe opakowania po produktach spożywczych opróżnione, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości (np. proszkach do prania), kosmetykach (np. szamponach), plastikowe torby, worki, reklamówki, inne folie, aluminiowe puszki ponapojach i sokach, puszki po konserwach, folię aluminiową, metale kolorowe, kapsle, zabawki z tworzywa sztucznego (o ile nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców).

Nie należy wrzucać:

butelek i pojemników z zawartością, opakowań po lekach i zużytych artykułów medycznych, opakowań po olejach silnikowych, części samochodowych, zużytych baterii i akumulatorów, puszek i pojemników po farbach i lakierach, zużytego sprzętu elektronicznego.

 

ODPADY ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI – brązowy worek.

Należy do nich wrzucać:

odpadki warzywne i owocowe (w tym obierki itp.), drobne gałęzie drzew i krzewów, skoszoną trawę, liście, kwiaty,trociny i korę drzew, resztki jedzenia.

Nie należy wrzucać:

kości zwierząt, odchodów zwierząt, popiołu z węgla kamiennego, drewna impregnowanego, płyt wiórowych i MDF, ziemi i kamieni.

 

 

ZMIESZANE ODPADY KOMUNALNE

TO WRZUCAMY

TEGO NIE WRZUCAMY

- zużyte środki higieny osobistej (np. wata, pieluchy, pampersy,  chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe)

- zużyte obuwie, sznurki

- wilgotny i zabrudzony papier oraz folia

- tworzywa piankowe, silikonowe

- niedopałki papierosów, zapalniczki, celofan

- szkło stołowe (np. talerze, kryształ, fajansu, żaroodporne, lustra)

- guma, skóra, pędzle, pisaki i długopisy

- worki od odkurzacza, tapeta, zmiotki

- zabawki  wielomateriałowe

- papier po maśle czy margarynie

- zużyte gąbki, maszynki do golenia, pumeks

- odpady bio (trawa, liście, gałęzie, obierki)

- surowce wtórne (opakowania szklane, opakowania metalowe i drobny złom, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania papierowe , papier i kartony, opakowań wielomateriałowych)

- popiół, ziemi, kamieni

- materiał rozbiórkowy, remontowy i gruz

- odpady elektryczne i elektroniczne (EE)

- leki i odpady niebezpieczne

- puszek i pojemników po chemikaliach, farbach

- zużyte baterie, akumulatory

 

ZMIESZANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH NIE ODDAJEMY W WORKACH PRZEZNACZONYCH DO ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH

Narzędzia dostępności